Co słychać w archiwach społecznych
Żywa historia klubu sportowego
Działający od 70 lat klub sportowy GLKS Gaworzyce będzie miał swoje archiwum społeczne. Pomysłodawcą projektu „Żywa historia – GLKS Gaworzyce” jest Adam Stupnicki.
Wystawa upamiętni dzielną piekarzankę
Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich prezentować będzie wystawę „Świadectwo człowieczeństwa w czasie zagłady. Historia Ireny Gut-Opdyke”.
Jaki był Lębork w latach 50. i 60.?
Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na spacer po Lęborku śladami miejsc, których już nie ma, a zapisały się w pamięci lęborczan. Odbędzie się on w środę 21 września.
W Poznaniu zbiórka zdjęć fyrtla Garbary
18 września na placu Bernardyńskim w Poznaniu odbędzie się Święto Fyrtla Garbary. Podczas festynu zostanie zainicjowana akcja zbierania fotografii tej poznańskiej dzielnicy – w gwarze poznańskiej nazywanej fyrtlem (od niemieckiego Viertel).
Powstaje Archiwum Społeczne Zatorszczyzny
Do 18 września potrwa II Zatorski Tydzień Naukowców. W ramach wspólnego przedsięwzięcia gminy Zator i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbywają się wykłady, konferencje, konkursy oraz wywiady z mieszkańcami, które staną się częścią powstającego Archiwum Społecznego Zatorszczyzny.
Centrum Archiwistyki Społecznej na VIII Powszechnym Zjeździe Archiwistów Polskich w Łodzi
7–9 września spotkaliśmy się w Łodzi z archiwistami z całej Polski. Przeczytajcie relację!