Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the acf domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/pkacz/domains/cas-pkacz.srv06.vobacom.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-bulk-delete domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/pkacz/domains/cas-pkacz.srv06.vobacom.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
archiwiści społeczni o sobie | Centrum Archiwistyki Społecznej
Przejdź do treści

archiwiści społeczni o sobie

Nie trzeba być zawodowym archiwistą, aby zająć się archiwistyką społeczną. Archiwa prowadzą najczęściej amatorzy-pasjonaci, których działania z czasem stają się coraz bardziej profesjonalne. To środowisko różnorodne – tak jak dziedzina, którą budują.

Archiwiści społeczni! Opowiedzcie nam o swoich motywacjach, o kontaktach ze społecznością lokalną, o tym, co sprawia Wam w działaniach największą radość i o planach na przyszłość. Niech Wasze historie inspirują innych.

  • Anna Miler

    Ostatnio udało mi się znaleźć zdjęcie mojej bohaterki pochodzenia żydowskiego z Gdańska i to była najbardziej ekscytująca rzecz w tym tygodniu!

    Poznaj
  • Ewa Jadacka

    Każdy może do nas przyjść i porozmawiać z nami o swoich zbiorach.

    Poznaj
  • Hanna Kopczyńska-Kłos

    Dzięki jej społecznemu zaangażowaniu w pracę z archiwalnymi księgami metrykalnymi wielu Polaków może zanurzyć się głębiej w genealogię swoich rodzin.

    Poznaj
  • Małgorzata i Andrzej Bieńkowscy

    Bez archiwum społecznego dzisiejszym młodym tworzącym muzykę wiejską byłoby o wiele ciężej.

    Poznaj
  • Ewa Szczepańska

    Ewa Szczepańska

    Bycie archiwistką społeczną to nie tylko obcowanie ze starymi materiałami. To także walka o finanse mogące je uratować. Dokumenty traktowane z miłością potrafią się jednak odwdzięczyć!

    Poznaj
  • Jadwiga Stefańska

    Zainteresowanie stroną przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

    Poznaj
  • Łukasz Jakubowski

    Łukasz Jakubowski

    Nie jestem solistą, lubię pracę zespołową. Lubię powtarzać, że nikt z nas nie wie tyle, ile wiemy wszyscy razem.

    Poznaj
  • Zespół Fundacji WAŻKA

    Zespół Fundacji Ważka

    Każda z nas ma swoje ulubione wywiady, na których było ciekawie, wzruszająco, udało się wejść z rozmówcą w szczególną relację. Tak naprawdę trudno się potem rozstać z tymi historiami, zdarza się, że jeździmy do tych osób po kolejne opowieści.

    Poznaj
  • Katarzyna Suchecka

    Katarzyna Suchecka

    Od kiedy sięgam pamięcią, zawsze uwielbiałam przebywać wśród starszych ludzi, słuchać ich opowieści, jak to dawniej bywało. Zawsze czułam sentyment do tego, co retro.

    Poznaj
  • Aneta Norek-Skrycka

    Aneta Norek-Skrycka

    Moja przygoda z archiwistyką zaczęła się dość prozaicznie. Studiowałam skrzypce na Akademii Muzycznej, ale szukałam innego języka wypowiedzi niż muzyka klasyczna.

    Poznaj
  • Katarzyna Janczewska-Pszczoła

    Katarzyna Janczewska-Pszczoła

    Archiwistyka społeczna zbudowana jest na człowieku, na jego przeżyciach, emocjach, pasjach, radościach i tragediach. Każde zdjęcie, każdy dokument, każda historia jest tego świadectwem.

    Poznaj
  • Łukasz Zagrobelny

    Łukasz Zagrobelny

    Ludzie nie zawsze mają świadomość, że ich historia może być ważna. Kiedy rozpoczynamy rozmowę, mówią, że nic nie wiedzą, nic nie pamiętają, nie mają w domu żadnych fotografii.

    Poznaj
  • Jadwiga Gnich

    Jadwiga Gnich

    Praca z archiwaliami to coś więcej niż tylko porządkowanie i przekładanie starych dokumentów. Jeśli trzyma się w ręku pożółkłą kartkę, która jest grypsem z Pawiaka, czy zniszczony kawałek papieru, na którym widnieje wezwanie na Gestapo, wyzwala to w człowieku respekt i szacunek.

    Poznaj
  • Zbigniew Gomoła

    Zbigniew Gomoła

    Poza pełnieniem funkcji prezesa, nie uchylam się od „czarnej roboty”: zajmuję się skanowaniem umieszczanych w naszej bibliotece obiektów, nawiązuję również kontakty z osobami mogącymi udostępnić nam materiały.

    Poznaj
  • Zbigniew Klima

    Zbigniew Klima

    Osoby starsze opowiadały ciekawe historie, a ja zdawałem sobie sprawę, że nie jest to w żaden sposób utrwalone. Wkrótce okazało się, że ja i mój zespół uzupełnimy tę lukę.

    Poznaj